Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 327 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Klášter sv. Archanděla (Prizren) Email

Klášter se nachazí v kaňonu řeky Bystrice nedaleko města Prizren. Byl postaven v letech 1343-1352. Po nájezdech a obsazení tohoto území Osmany roku 1455 byl klášter vyrabován a zničen.Následně byl roku 1615 srovnán se zemí a zbylý materiál byl odvezen a použit na stavbu Sinan Pašiny mešity v Prizrenu.

Běhěm devadesátých let dvacátého století se začalo se stavbou nového kláštera na původním místě, který  byl dokončen v roce 1998.

Po ukončení agrese NATO proti Jugoslávií albánští teroristé po přichodu sil KFOR v červnu roku 1999 vyrabovali a zničili tuto stavbu a opět zopakovali svůj čin během pogromu na  Srby v březnu roku 2004. Dnes je toto místo pod ochranou německých vojáků KFOR.